Výmena inkontinenčných produktov

Je len prirodzené, že keď príde na výmenu inkontinenčných produktov, cítite sa nepríjemne. Ak to však urobíte jemne a s rešpektom, obaja sa pri tom môžete cítiť lepšie. Ak budete vedieť, ako správne vymeniť milovanej osobe inkontinenčný produkt, urýchlite a zjednodušíte celý proces, čím sa minimalizuje pocit trápnosti z tejto situácie. 

Avšak ešte pred tým, ako čokoľvek urobíte, je potrebné nájsť ten správny produkt – taký, ktorý jej/jemu poskytne najlepšiu ochranu pred pretečením a maximálne pohodlie. 

Ako vybrať správny produkt na inkontinenciu

Keďže existuje mnoho rôznych typov inkontinenčných produktov, môžete mať problém nájsť ten správny pre potreby vašej milovanej osoby. 

Nižšie nájdete pár základných krokov, ktoré vám pomôžu sa rozhodnúť:

Krok 1:
Nájdite typ produktu, ktorý najlepšie vyhovuje jeho/jej fyzickej kondícii a úrovni podpory, ktorú od vás potrebuje:
 
Krok 2:
Vyberte úroveň absorpcie (množstvo moču, ktoré je produkt schopný absorbovať) v závislosti od závažnosti inkontinencie vašej milovanej osoby. Absorpcia je často vyznačená na balení počtom kvapiek: čím viac kvapiek, tým väčšia absorpčná schopnosť. Ak si nie ste istí, ktorú úroveň kúpiť, poraďte sa s lekárom alebo iným zdravotníckym pracovníkom.
Krok 3:

Zistite tú správnu veľkosť inkontinenčného produktu. Veľkosť je dôležitá pre pohodlie a zabezpečenie úniku. Príliš veľký produkt predstavuje riziko pretečenia, keďže nesadne správne. 

Rovnako ako pri oblečení, aj inkontinenčné produkty sú dostupné v rôznych veľkostiach: extra small (XS) – najmenšie, small (S) – malé, medium (M) – stredné, large (L) – veľké a extra-large (XL) – najväčšie. Ak si nie ste istí veľkosťou milovanej osoby, poraďte sa s lekárom alebo iným zdravotníckym pracovníkom. Alebo vyskúšajte niekoľko veľkostí – objednajte si vzorky.

Náš Vyhľadávač produktov vám pomôže nájsť tú najvhodnejšiu ochranu pre vašu milovanú osobu. Naše produkty su primárne dostupné v lekárňach na lekársky predpis. Môžete si ich však zakúpiť aj online. Tu nájdete prehľad online predajní, kde si môžete naše produkty objednať.

Ako obliecť a vymeniť inkontinenčné produkty

Pozrite si naše videá a zistíte, aké jednoduché je pomôcť milovanej osobe obliecť a vyzliecť naše produkty: