Žena naťahujúca vložku TENA

Vyberte tú správnu úroveň absorpcie

Vyberte tú správnu úroveň absorpcie pre svojho blízkeho

Prečo je použitie správnej úrovne absorpcie také dôležité?

Či už má váš blízky ľahký únik moču, alebo úplné oslabenie močového mechúra, je dôležité zaistiť tú správnu inkontinenčnú pomôcku, ktorá vyhovuje všetkým jeho potrebám. Úroveň absorpcie je určená množstvom uniknutého moču počas dňa. To sa môže meniť na základe množstva prijatých tekutín a frekvencie výmeny pomôcky či návštevy toalety. Inkontinenčné pomôcky by nemali byť náhradou návštevy toalety, takže pomôžte svojmu blízkemu navštíviť toaletu v prípade, že to dokáže. 

Nepoužívajte pomôcku s vyššou úrovňou absorpcie, ako je nutné. Zvýšite tak bezdôvodne náklady aj odpad. V značke TENA používame stupnicu označenú kvapkami, ktoré určujú úroveň absorpcie pomôcky. Tie vám pomôžu správne sa rozhodnúť. Pozrite si nižšie, ako použiť stupnicu.  

Ruka držiaca vložku TENA
3/9 kvapiek zvýraznených

1 – 3 KVAPKY

Ľahký únik moču

Ak váš blízky trpí ľahkou inkontinenciou, odporúčame používať naše slipové vložky alebo vložky. Ponúkame inkontinenčné pomôcky s rôznym stupňom absorpcie pre mužov aj pre ženy, ktoré sú vhodné pre rôzne stupne úniku moču a sú dostupné aj v nočnej verzii. 
Žena s nohavičkami TENA
6/9 kvapiek zvýraznených

4 – 6 KVAPIEK

Mierny únik moču

Pri miernom úniku moču sa uvoľní viac ako len pár kvapiek sem-tam, takže si vyžaduje o niečo vyšší stupeň absorpcie. Ponúkame vložky aj nohavičky, ktoré zvládnu mierny únik moču.
Plienkové nohavičky TENA Slip obliekané blízkej osobe v ľahu
9/9 kvapiek zvýraznených

7 – 9 KVAPIEK

Úplné vyprázdnenie

Ak váš blízky nie je veľmi mobilný, bude pravdepodobne potrebovať vyšší stupeň absorpcie, ak nedokáže prejsť na toaletu. Urgentná inkontinencia môže spôsobiť úplné vyprázdnenie močového mechúra a vtedy sú potrebné inkontinenčné nohavičky so skutočne vysokou úrovňou absorpcie, ktoré také úplné vyprázdnenie zvládnu.