Inkontinencia a hygiena

Inkontinencia a hygiena

Čistota je dôležitá oblasť poskytovania starostlivosti pre osobu s inkontinenciou. Je to aj oblasť, kde môžete skutočne veľa pozitívneho urobiť pre jej šťastie a pohodlie. 

Prečo je hygiena taká dôležitá?

Pokožka osôb v seniorskom veku je už oslabená. A ju môže oslabiť ešte viac. Môže sa tak stať, ak vlhkosť z moču a/alebo stolice zostane na pokožke milovanej osoby. Potom pokožke nie je schopná vytvoriť ochrannú bariéru. Výsledkom môže byť porušenie jej celistvosti. Hneď ako sa naruší celistvosť pokožky, baktérie môžu vstúpiť a spôsobiť nepríjemnú vyrážku.

Prečo nepoužívať tradičné mydlo?

Môžete si myslieť, že časté umývanie problém vyrieši. Ale časté umývanie pokožky bežným mydlom a vodou môže situáciu len zhoršiť. Umývanie bežným mydlom pokožku vysušuje, čím sa ešte viac oslabuje. To môže spôsobiť vyrážky, ktoré v kombinácii s inkontinenciou oslabujú schopnosť pokožky brániť sa infekciám. 
 
Keďže nič z vyššie spomenutého neznie veľmi príjemne, existuje niekoľko spôsobov, ako môžete milovanej osobe pomôcť s dobrou starostlivosťou o pokožku.

Tipy na starostlivosť o pokožku pre vás a vašu milovanú osobu.

Mnoho opatrovateľov zistilo, že nahradenie tradičného spôsobu čistenia, použitie mydla a vody, produktmi bez oplachovania im zjednodušilo ich rutinu. Tieto produkty im pomohli oslobodiť pokožku osôb v seniorskom veku od neustáleho umývania vodou, čo ju vysušuje. 
 
Náš umývací krém TENA je jemný čistiaci prostriedok bez oplachovania, ktorý zároveň pokožku osôb v seniorskom veku zvlhčuje a chráni.
 
Budete možno prekvapení, keď sa dozviete, že existuje aj šampón so zložením bez oplachovania. Veľmi pomáha opatrovateľom, ktorí sa starajú o milovanú osobu, ktorá trávi väčšinu času v posteli. Ak chcete udržať vlasy milovanej osoby voňavé a svieže, vyskúšajte našu TENA Čiapku so šampónom na umývanie vlasov bez vody.
 
Nie je novinkou, že inkontinenciamôže spôsobovať nepríjemný zápach, kvôli ktorému sa milovaná osoba môže cítiť neisto či nepohodlne. Je však dôležité, aby ste nepoužívali nadmerné množstvo parfumovaných produktov, ktoré zápach len maskujú. Naša TENA ponuka starostlivosti o pokožku bez oplachovania nepomôže milovanej osobe len cítiť sa sviežo, ale aj zachovať si kontrolu a eliminovať zápach. 
 
Aby ste ešte viac zjednodušili hygienickú rutinu milovanej osoby, použite viacúčelové produkty, ako napríklad šampón a sprchový gél TENA Shampoo & Shower. Vďaka tomu môžete použiť len jeden produkt miesto dvoch, takže sa môžete postarať o pokožku aj vlasy milovanej osoby v rovnakom čase.
 
Zjednodušiť a zľahčiť dennú hygienickú rutinu milovanej osoby vám pomôže niekoľko typov jednorazových utierok, ktoré môžete mať stále poruke. 
 
  • Jednorazové suché dokážu minimalizovať riziko krížovej infekcie, ktorá sa občas objaví pri bežných uterákoch.
  • Jednorazové vlhčené utierky sú praktické vďaka schopnosti rýchlo a jednoducho osviežiť milovanú osobu medzi jednotlivými sprchovaniami alebo aj vtedy, keď pomáhate milovanej osobe pri výmene inkontinenčných produktov.
Nižšie nájdete podrobnejšie informácie o TENA utierkach so špeciálnym zložením. Pomôžu vám urýchliť a zjednodušiť hygienickú rutinu milovanej osoby. Vďaka špeciálnej povrchovej štruktúre a jemnému materiálu si môžete byť istí, že vám pomôžu vyčistiť a upokojiť citlivú pokožku milovanej osoby. 
 

Užitočný kontrolný zoznam

Je dobré byť vždy dostatočne zásobení a vždy pripravení na umývanie milovanej osoby, keď potrebuje vašu pomoc. Nižšie nájdete zoznam základných potrieb, ktoré musíte mať poruke, či už doma alebo na cestách. Keď budete mať tieto veci poruke, budete schopní zabezpečiť milovanej osobe neustály pocit čistoty a pohodlia. 
 
  • Jednorazové vlhčené (pre rýchle čistenie) a suché utierky pre umývanie vodou
  • Jednorazové rukavice
  • Náhradnú spodnú bielizeň, náhradné produkty na inkontinenčnú ochranu (vložky/nohavičky alebo inkontinenčnú spodnú bielizeň v prípade, že sa vám stane nehoda, či už doma alebo vonku) 
  • Jemné čistiace telové mlieka alebo umývacie gély na použitie s vodou alebo bez oplachovania (obzvlášť, ak sa milovanej osobe stávajú nehody často alebo ste mimo domu)
  • Extra veľké zatváracie plastové vrecko (na zašpinené oblečenie a/alebo použité produkty na inkontinenčnú ochranu)