Môj nákupný zoznam

Plánovanie nakupovania je dôležité

Keď sa o niekoho staráte, potrebuje špeciálne veci v určenom čase – napríklad lieky. Tak váš nákup nadobúda nový stupeň dôležitosti. Aby ste si mohli byť istí, že je vaša domácnosť dobre zásobená vecami, ktoré milovaná osoba potrebuje, je nevyhnutné všetko si naplánovať
 

Ako si naplánovať nákupy, ak sa o niekoho staráte

Sadnite si spolu s milovanou osobou a napíšte si zoznam vecí, ktoré potrebuje denne. Zvážte viac ako len jedlo. Prejdite cez všetky kategórie produktov. Myslite na lieky, hygienické potreby, inkontinenčnú ochranu, pomôcky do domácnosti a na každodenný život a aj ostatné veci, ktoré by mohla milovaná osoba potrebovať alebo chcieť.

Počúvajte ju pozorne. Jej potreby sa môžu líšiť od vašich očakávaní. Neskôr si zoznam ešte raz spolu prejdite, či ste nič nezabudli.

Konečná verzia vášho zoznamu by mala zahŕňať produkty, ktoré milovaná osoba chce. A veci, o ktorých viete, že budete potrebovať, ak chcete odviesť dobrú prácu ako opatrovateľ. Takéto plánovanie nákupného zoznamu vám môže ušetriť množstvo stresu, času aj peňazí. 

Tu je ešte pár tipov, ktoré vám pomôžu pri zostavovaní vášho nákupného zoznamu:

Potraviny

  • všimnite si, čo má milovaná osoba rada a čo nie – bude mať väčšiu chuť do jedla, ak jej ponúknete jej obľúbené jedlo
  • vyberajte výživné produkty, potraviny, ktoré neobsahujú veľké množstvo tuku či kalórií
  • uistite sa, že nekupujete potraviny, na ktoré je vaša milovaná osoba alergická
  • ideálne sú jedlá, ktoré sa ľahko hryzú, prežúvajú a prehĺtajú

Lieky

Vyzdvihnite si všetky predpisy na lieky, informácie o liekoch a pokyny na užívanie u lekára vašej milovanej osoby. Ak sa poradíte, pomôže vám to presnejšie plánovať nákup liekov.

Hygienické produkty a inkontinenčné produkty

Koľko a aké množstvo z týchto produktov musíte kúpiť, závisí od stavu vašej milovanej osoby. Takže pred ich zapísaním na nákupný zoznam porozmýšľajte, ako často musíte svoju milovanú osobu umývať či vymieňať inkontinenčné pomôcky. Vypočítajte si celkovú týždennú/mesačnú spotrebu, a potom si tento počet zapíšte na nákupný zoznam. 

 

Nezabudnite, že hygienických produktov v domácnosti nikdy nie je dosť. Vytvorte si rezervné zásoby v prípade núdze.