Žena s nohavičkami TENA

VYBERTE SI SPRÁVNU VEĽKOSŤ

Výber správnej veľkosti pomôcky je veľmi dôležitý

Prečo je dôležité vybrať si správnu veľkosť

Niektorí ľudia sa mylne domnievajú, že väčšia veľkosť pomôcky zaistí vyššiu absorpciu. Takže miesto toho, aby vybrali pomôcku s vyšším stupňom absorpcie, vyberú chybne väčšiu veľkosť pomôcky. To však nie je dobrá voľba, a to z dvoch dôvodov: prvý je, že stupeň absorpcie sa viditeľne nezvýši, pretože pomôcka má väčšiu veľkosť; a druhým dôvodom, o niečo dôležitejším, je, že výberom väčšej veľkosti pomôcky, ako je nutné, sa zvyšuje riziko úniku moču z dôvodu voľného strihu. Preto sa uistite, že pre svojho blízkeho vyberáte pomôcku, ktorá mu presne sadne. 

Osoba merajúca boky inej osobe s použitím krajčírskeho metra

Odmerajte správne svojho blízkeho

Na odmeranie pásu a bokov svojho blízkeho použite krajčírsky meter. Uistite sa, či meter prilieha tesne, aby bolo meranie presné. 
 
Po odmeraní si skontrolujte pomôcku, ktorú ste vybrali. Každá ponuka pomôcok má mierne odlišné miery, tak sa uistite, že máte tú správnu.
 
Ak sa neviete rozhodnúť medzi dvomi veľkosťami, zvyčajne je lepšie vybrať tú menšiu. Každá pomôcka má na svojej stránke presného sprievodcu veľkosťami. Vyberte si pomôcku, o ktorú máte záujem, z celej našej ponuky.

Uistite sa, že máte správny strih

Pomôcka v správnej veľkosti a v správnom tvare by mala byť bezpečne uchytená a tesne obopínať slabiny. Máme k dispozícii ilustratívne videá o výmene absorpčnej pomôcky, takže si môžete pozrieť presný návod. Vyhnite sa bežným chybám uvedeným nižšie.

Väčšie ≠ lepšie

Väčšia pomôcka nemá vyššiu úroveň absorpcie. Predstavuje vyššie riziko úniku moču, pretože neprilieha tesne k telu.

Nie objemná

Príliš veľká pomôcka bude na pocit objemná, čo ovplyvní pohodlie aj osobnú dôstojnosť vášho blízkeho.

Nie príliš tesná

Na druhej strane, ak je pomôcka príliš tesná, bude nepohodlná a bude odierať pokožku.

Súvisiace články