Nachádzate sa v <country>

Zvoľte lokálnu stránku TENA pre lokálne informácie.

Urgentná inkontinencia u žien

Stock photo - Posed by model.

Dve kamarátky, spolu na turistike
Pristihli ste sa, že skenujete každú miestnosť a hľadáte toaletu? Pociťujete skoro neustále nutkanie na močenie – aj keď ste sa práve vrátili z toalety? Budíte sa niekoľkokrát v noci, aby ste išli na toaletu?
 
Často sa objavujúce – a vždy nečakané – nutkanie na močenie, ktoré vedie k nedobrovoľnému úniku moču, sa nazýva urgentná inkontinencia. Často je charakterizovaná tým, že máte nadmerne aktívny močový mechúr s náhodnými únikmi moču. Niekedy nepoznáme presnú príčinu oslabenia močového mechúra, ale domnievame sa, že receptory v svaloch mechúra vysielajú nesprávne signály do mozgu a naznačujú, že mechúr je plnší ako v skutočnosti. 
 
Existuje množstvo vecí, ktoré môžu ovplyvniť urgentnú inkontinenciu, napríklad prijímanie prílišného alebo nedostatočného množstva tekutín, infekcia močového traktu, zápcha či lieky. 
 
Ak chcete zvládnuť urgentnú inkontinenciu, mohli by ste vyskúšať:
 
  • piť menej alebo viac, ako ste zvyknutá,
  • vyhýbať sa káve, čiernemu čaju a energetickým nápojom, ktoré dráždia močový mechúr. 
 
Väčšina žien zvláda urgentnú inkontinenciu vďaka ochranným vložkám a bielizni. So značkou TENA sme strávili roky výskumom a vývojom, aby sme vytvorili produkty, ktoré vám dodajú pocit bezpečia a istoty. Naša unikátna technológia dokáže rýchlo odviesť moč z povrchu do jadra, kde ho uzamkne. Navštívte našu stránku s produktmi a nájdite si svoju veľkosť alebo si objednajte vzorku zdarma.