Andrea o živote s inkontinenciou

„Bála som sa, že si to niekto všimne“

Andrein príbeh o inkontinencií

„Ako predavačka v obchode s oblečením som celý deň na nohách a neustále komunikujem so zákazníkmi. Pred mnohými rokmi sa u mňa objavil únik moču počas fyzickej námahy. Napríklad, keď som dvíhala niečo ťažké v sklade, v spodných nohavičkách som cítila pár kvapiek moču. Bála som sa, že by si to mohli všimnúť moji kolegovia alebo dokonca zákazníci.
 
Po chvíli váhania som to povedala svojej najlepšej kamarátke Gabi. Odporúčala mi špeciálne vložky na . Boli úžasné a ja som s nimi spokojne fungovala niekoľko rokov. Časom však môj problém vzrástol a vložky mi už neposkytovali dostatočnú ochranu.

Nová ochranná bielizeň – skutočne pomôže?

Keď som počula o novej ochrannej spodnej bielizni TENA*, bola som dosť skeptická. Slipová vložka či vložka v mojich spodných nohavičkách nebola nejaký veľký problém, ale vzdať sa svojej spodnej bielizne a nosiť ochrannú spodnú bielizeň? To bolo pre mňa nepredstaviteľné. Ale zvedavosť vyhrala a objednala som si vzorku zdarma. Aspoň som si ich chcela vyskúšať. 

Nielen účinné nohavičky, ale aj s vhodným dizajnom

Keď prišiel balíček, čakala som veľké staromódne nohavičky viditeľné pod oblečením. Ale opak bol pravdou; ochranná spodná bielizeň TENA* sa úplne prispôsobila môjmu telu a mala pekný dizajn. Nikto si nemohol všimnúť, že mám na sebe produkt potrebný pri oslabení močového mechúra. A navyše, ochranná spodná bielizeň má oveľa väčšiu absorpčnú schopnosť ako vložky. Tento pocit bezpečia bol presne to, čo som hľadala. Teraz nosím ochrannú spodnú bielizeň TENA* každý deň a už si to ani neuvedomujem.“ 

*Inkontinenčná spodná bielizeň TENA Lady je zdravotnícka pomôcka určená na vonkajšie použitie pri strednej až ťažkej inkontinenencii.