Ako môže tehotenstvo ovplyvniť váš močový mechúr

Čo môžete očakávať, keď čakáte bábätko

Tehotenstvo je nádherné obdobie. Očakávanie nového člena rodiny a plánovanie života s ním je obdobie plné radosti až vzrušenia. Ale nemali by sme sa báť dotknúť sa aj menej príjemnej stránky obdobia, keď vám v brušku rastie nová ľudská bytosť. Napríklad, vaše vnútorné orgány ho alebo ju určite nezastavia pre rastom. „Všetko to vo vnútri“ sa jednoducho musí uhnúť. A vaše malé zlatíčko určite nebude rešpektovať váš močový mechúr, keď začne v brušku kopať, čo bude mať za následok pocit potreby chodiť opakovane na toaletu. 
 
Tie kilá navyše, ktoré počas tehotenstva nosíte so sebou, môžu tlačiť na svalstvo vášho panvového dna, väzy a močový mechúr. 

Zmeny svalstva panvového dna

Počas tehotenstva sa uvoľňujú hormóny, ktoré majú vplyv na tkanivá a svalstvo vášho tela, čím im dovoľujú rásť tak, ako rastie vaše bábätko. Tým sa stáva mäkším a jemnejším, aby bol pôrod jednoduchší. Zároveň však spôsobuje problémy svalstvu a väzivu pri udržaní vnútorných orgánov na ich mieste. Po pôrode sa môže objavovať únik moču, pretože pôrod oslabuje svalstvo panvového dna, čo spôsobuje stresovú močovú inkontinenciu. Mnoho žien, ktoré trpia inkontinenciou spojenou s pôrodom, si myslí, že Kegelove cviky im skutočne pomáhajú.