Margaréta, 60, o živote s inkontinenciou

„Bolo pre mňa ťažké žiť naplno“

Margarétin príbeh o inkontinencií

„Mám 60 rokov a milujem stanovanie a grilovanie s priateľmi. Nikdy som si nemyslela, že oslabenie močového mechúra mi skazí potešenie z mojich aktivít v prírode. Dokonca aj jednoduché radosti, ako je čítanie mojej obľúbenej knihy na verande, sa stali problematickými. Vždy som sa tešila, že si užijem víkend v prírode a uspokojím svoju túžbu po dobrodružstve, ale nanešťastie sa to zmenilo. Bolo pre mňa ťažké užívať danú chvíľu, keď som neustále hľadala najbližšiu toaletu. Zistila som, že môj únik moču bol následkom ožarovania, ktoré som podstúpila počas môjho boja s rakovinou. S hrdosťou však môžem vyhlásiť, že boj som vyhrala, ale čoskoro som musela čeliť ďalšej výzve – oslabeniu močového mechúra.

Inktontinenciu som si postupne začala uvedomovať

Ako koordinátorka programu zameraného na pomoc veteránom bez domova som strávila mnoho času na cestách, cestujúc cez celé Kentucky. Nevedela som, ako mám zvládnuť svoje nutkanie močového mechúra a úniky moču, keď som bola celý deň v aute bez akejkoľvek šance navštíviť toaletu. A trpelo tým aj moje sebavedomie. Napriek mojej túžbe pomáhať tým, ktorí to potrebujú, som seriózne zvažovala, že prestanem pracovať kvôli všetkým tým nepríjemnostiam, ktoré mi spôsobovalo.

Prvá skúsenosť s vložkami TENA

Zúfalo hľadajúc riešenie som oslovila priateľku, ktorá tiež trpela oslabením močového mechúra spôsobeným ožarovaním. Jej onkológ jej povedal o inkontinenčných vložkách špeciálne navrhnutých pre všetky typy únikov moču. Navrhla mi, aby som vyskúšala TENA.

Vyskúšanie vložiek som odložila na neskôr, lebo som si nebola istá, či sú pre mňa tým správnym riešením. Ale keďže som veľmi chcela mať všetko znova pod kontrolou, poslúchla som jej radu a vyskúšala som vzorku vložiek TENA* zdarma. Neuvedomila som si to hneď, ale našla som svoju novú kamarátku na cesty! Produkt na mňa zapôsobil svojou priedušnosťou a diskrétnosťou, vďaka ktorým som sa mohla vybrať na cesty bez obáv z pretekania, ktoré by ma mohlo obmedzovať. A čo bolo hlavné, keď som pricestovala, cítila som sa svieža a tak som aj vyzerala. Vďaka TENA môžem naďalej vykonávať prácu, ktorú milujem a cítiť sa sebaisto.

Otvoril sa mi celkom nový život

Po zvládnutí rakoviny a znovunájdení svojej slobody som šťastná, že som využila tak užitočné prostriedky ako je TENA, vďaka ktorým môžem byť znova tou spoločenskou a odhodlanou ženou akou som vždy bola.

*Inkontinenčné vložky TENA Lady sú zdravotnícke pomôcky určené na vonkajšie použitie pri ľahkej až strednej inkontinenencii.