Ako sa vyrovnať s únikom moču pri menopauze

Starnutie má mnoho výhod. Získané životné skúseností vám dajú pocit sebadôvery a uvedomenie si toho, čo je v živote skutočne dôležité.  Možno už máte dospelé deti a konečne čas na veci, ktoré ste stále odkladali kvôli malým deťom alebo hektickému naháňaniu sa za kariérou. Konečne je čas váš a vy môžete začať s novým hobby alebo ísť na výlety, o ktorých ste vždy snívali. by vás nemalo obmedzovať.

Znížený estrogén môže čiastočne za únik moču

Mnoho žien trpí oslabením močového mechúra počas menopauzy. Existujú náznaky, že hormonálne zmeny – najmä znížená hladina estrogénu – ovplyvňujú brušné svaly a môžu tak spôsobiť zmenu umiestnenia močového mechúra, čoho následkom je únik moču. Aj tkanivo močového traktu a vagíny je vekom suchšie a tenšie. Akoby návaly tepla nestačili, že? 
 
Našťastie, so správnymi informáciami a ochranou vás únik moču počas menopauzy nemusí v ničom obmedzovať. Tu nájdete zopár tipov, ako zvládnuť inkontinenciu počas prechodu: 
 

Typy, ako zvládnuť inkontinenciu počas prechodu: 

  • Estrogénová liečba vo forme krémov a vaginálnych čapíkov vám môže pomôcť zvládnuť príznaky menopauzy. Opýtajte sa svojho lekára, ktorá liečba je pre vás najvhodnejšia.  
  • Začnite s Kegelovými cvikmi každé ráno. Pár minút tréningu panvového dna každý deň môže znížiť riziko úniku moču alebo ho dokonca odstrániť.