Pochopenie starostlivosti pri inkontinencii

Inkontinencia je bežnejšia, ako si ľudia myslia. 4 – 8 % svetovej populácie trpí určitým druhom inkontinencie. Celkovo sa to týka približne 400 miliónov ľudí. Len v Európe sa tento problém týka až 50 miliónov ľudí. Toto číslo predstauje pádny dôvod na lepšie pochopenie problematiky úniku moču a skvalitnenie našich poznatkov s cieľom lepšie spĺňať potreby ľudí s inkontinenciou.

S rastúcim vekom sa únik moču stáva čoraz bežnejším javom

Pravdepodobnosť problémov s inkontinenciou sa vekom zvyšuje, toto ochorenie však môže predstavovať aj následok iných faktorov, ako sú napríklad obezita, pôrod alebo poškodenie nervov. Na našej vzdelávacej stránke nájdete podrobnejšie informácie a sprievodcu rôznymi typmi inkontinencie.

Zvyšovanie povedomia

Inkontinenciu je možné liečiť, niekedy vyliečiť a vždy zvládnuť. Osobná starostlivosť má za úlohu zvýšiť kvalitu života a sebavedomie ľudí tým, že udrží alebo obnoví ich kontinenciu, prípadne zvládne inkontinenciu vďaka produktom na to určeným.

Identifikácia typu a príčiny inkontinencie je prvým krokom k správnemu vedeniu a poradenstvu. Vďaka viac ako 50-ročným skúsenostiam so starostlivosťou pri inkontinencii dodáva TENA ľudom sebaistotu pomocou produktov a služieb, ktoré ponúka. Spolupracujeme s vami, aby sme prispôsobili starostlivosť pri inkontinencii potrebám ľudí a dokázali tak zlepšiť kvalitu ich života. Pretože spolu dokážeme viac.

Stiahnite si našu infografiku 10 dôležitých faktov o inkontinencii.