Pomáhame mužom s inkontinenciou udržať si kontrolu

1 zo 4 mužov má skúsenosti s nejakou formou úniku moču1, ale len 5 – 7 % z nich používa na to určené ochranné pomôcky2. Tento nedostatok poskytuje vynikajúcu príležitosť pre pomôcky TENA Men, aby podporili mužov s inkontinenciou a vám pomohli rozvíjať vaše podnikanie. Kvalitnejšia starostlivosť pre každého

Odstráňme pocit hanby spojený s mužskou inkontinenciou

„Únik moču je bežným problémom u mužov, najmä v neskoršom veku. Mnoho mužov však zostáva bez diagnózy, a preto sa k nim nedostanú výhody moderného zvládania tohto problému,“ hovorí profesor Ian Milsom, riaditeľ výskumného centra Gothenburg Continence Research Center. 

„Muži sa často hanbia za svoje problémy, alebo si vôbec neuvedomujú, že pomoc existuje,“ hovorí profesor Milsom. 

Odstránenie pocitu hanby spojeného s inkontinenciou môže podporiť zdravie vašich zákazníkov a zvýšiť pravdepodobnosť, že si kúpia tú správnu pomôcku znova a znova.

Muži rozprávajú o citlivej téme týkajúcej sa zdravia.

Príčiny a typy inkontinencie u mužov

Existuje mnoho typov inkontinencie u mužov, ktoré sa týkajú mužov nad 40 rokov. Tu je niekoľko najbežnejších. 

Zoberte, prosím, na vedomie: Na určenie možných príčin inkontinencie a prípadných druhov liečby je najlepšie odporučiť návštevu lekára.


Naliehavá močová inkontinencia

Nutkanie alebo urgentná močová inkontinencia je definovaná ako nedobrovoľný únik moču spojený so silnou potrebou alebo urgenciou močiť. Určiť príčinu môže byť niekedy veľmi ťažké, pretože existuje mnoho faktorov, ktoré môžu byť príčinou naliehavej močovej inkontinencie, od IMT, cez lieky až po zväčšenú prostatu.

Samozrejme, prijímanie prílišného množstva tekutín vedie k častým návštevám toalety, ale prijímanie nedostatočného množstva tekutín môže mať rovnaký následok, pretože moč zostane príliš koncentrovaný a dráždi výstelku močového mechúra.


Stresová močová inkontinencia (SMI)

SMI sa objaví, keď vznikne tlak na močový mechúr, napríklad pri cvičení alebo kýchaní a svaly panvového dna už nedokážu podporiť močový trakt tak, ako je to potrebné na prevenciu úniku moču. Je to najbežnejší typ inkontinencie u žien – u mužov je to zvyčajne následok operácie prostaty.


Dodatočný únik po močení

U niektorých mužov sa objavuje dodatočný únik po návšteve toalety. Stáva sa to vtedy, keď sa v močovej rúre po močení ešte nachádza zvyšný moč.


Dodatočný únik po močení

K tomu dochádza v prípade, že sa tok moču spomalí až len steká alebo kvapká, čo sa dá ťažko zastaviť.


Neurogénny močový mechúr

Problémy spojené s funkčnosťou mozgu (ako je MS alebo Parkinsonova choroba) a poškodením miechy alebo nervov môžu znížiť schopnosť kontroly močového mechúra.


Inkontinencia z pretekania

Inkontinencia z pretekania sa objavuje vtedy, keď sa močový mechúr nevyprázdni úplne a naplní sa nad svoju kapacitu. To spôsobuje nadmerné roztiahnutie močového mechúra a nechcený únik moču. Zvyčajne je tento problém spojený so zväčšenou prostatou. Medzi symptómy patria: ťažkosti pri začatí močenia, pocit nedostatočne vyprázdneného močového mechúra po močení, prerušovaný alebo slabý prúd močenia a časté nočné močenie. Tento typ inkontinencie môže byť spôsobený aj niektorými typmi liekov alebo poškodením nervov.

Zoznámte sa so zákazníkom – Petrov príbeh

Inkontinencia u mužov sa vyskytuje častejšie, ako si myslíte, najmä u mužov nad 40 rokov. Peter je jedným zo 4 mužov, ktorí trpia inkontinenciou. Takýmto spôsobom ho inkontinencia ovplyvnila.

Odporúčať tú správnu pomôcku

TENA Men ponúka diskrétnu ochranu pri ľahkom až závažnom úniku moču so širokou ponukou vložiek a spodnej bielizne. Celý rad je navrhnutý špeciálne pre tvary mužského tela, uzamyká úniky a efektívne kontroluje zápach. Takže čokoľvek váš zákazník potrebuje, TENA Men má tú správnu pomôcku pre jeho potreby.

Tu zistíte viac

Ako komunikovať s mužmi o úniku moču

Značka TENA komunikuje na tému inkontinencie už viac ako 60 rokov. Využili sme naše skúsenosti a vytvorili sme sprievodcu s radami, ako môžete pomôcť svojim zákazníkom uvoľnene komunikovať o inkontinencii, aby ste boli schopní odporučiť im tú najvhodnejšiu pomôcku.

Stiahnuť sprievodcu komunikáciou teraz

Ak je zdravotný stav vážny, je nutné odporučiť zákazníkovi návštevu lekára.

Súvisiace články

References

1Male Urinary Incontinence Prevalence Study 2013 (US,UK,DE,IT,FR,MX,RU).  

2Irwin DE et al, Department of Epidemiology, University of North Carolina, Chapel Hill, NC. Worldwide prevalence estimates of lower urinary tract symptoms, overactive bladder, urinary incontinence and bladder outlet obstruction. September 14; 2010  

3Gfk. Male Consumer Journey, DE, 2012. Data on file.  

4Men Consumer Journey research, 2012, Germany, 608 interviews  

5Healthwatch Cornwall, Community Pharmacies in, Cornwall Report, October 2015