Starostlivosť o blízkeho trpiaceho inkontinenciou

Túto časť sme zostavili pre príbuzných, priateľov a opatrovateľov ľudí, ktorí trpia močovou alebo fekálnou inkontinenciou. Okolnosti starostlivosti sú vždy jedinečné, zistíte však, že existuje mnoho ľudí v podobnej situácii, a táto stránka je skvelé miesto, kde sa môžete stretávať a vymieňať si skúsenosti.

Nájdete tu informácie o príčinach inkontinencie a oboznámite sa s rôznymi pomôckami vhodnými pre konkrétny stav milovaného človeka. Môžete si tu prečítať aj užitočné tipy a rady od ostatných opatrovateľov a zdravotných pracovníkov. Ak sa staráte o dieťa, doplnkové informácie nájdete v sekcii o deťoch v tejto časti.

Výborným pomocníkom pre osoby, ktoré opatrujú niekoho blízkeho, je brožúra "Ako opatrovať blízku osobu v domácom prostredí". Táto kniha obsahuje veľmi užitočné a dôležité informácie a rady pre tých, ktorí sa ocitnú  v úlohe opatrovateľa a v súvislosti s touto situáciou si kladú niekoľko otázok. Nájdete tu odpovede nielen na to, ako opatrovať blízku osobu, ale aj ako sa starať o seba samého.

Brožúru si môžete prevziať TU