Precvičte si ovládanie

Pomocou správneho cvičenia môžete znížiť únik moču. Tieto cvičenia sú zamerané na posilnenie svalstva panvového dna, ako aj močového mechúra. Spolu zlepšia ovládanie močového mechúra a pomôžu vám zvládnuť únik moču.

Ikona cvičenia

Cvičenia

Skôr ako začnete, musíte si nájsť správne svaly, ktoré chcete aktivovať. Najjednoduchšie to dosiahnete tak, že stiahnete rovnaké svaly, ktoré používate, keď sa pokúšate zadržať vetry. Vždy keď stiahnete presne tieto svaly, precvičujete svalstvo panvového dna. Týmito cvičeniami môžete zlepšiť silu a výdrž svojich svalov, čo pomáha predchádzať úniku moču.

Ikona sily

Sila

Na jednu alebo dve sekundy zovrite . Na 10 sekúnd svalstvo uvoľnite a opakujte až 10-krát. Pri tomto cvičení sa snažte nestláčať sedacie svaly, nenapínať stehenné svaly ani brucho.
Ikona vytrvalosti

Vytrvalosť

Použite tú istú metódu ako pri cvičení sily, ale tentokrát namiesto opakovania krátkych zovretí svalstva ho zovrite na 10 sekúnd až do 10 opakovaní. Pred každým opakovaním svalstvo uvoľnite na 20 sekúnd.
Ikona odolnosti

Odolnosť

Pri cvičení sily a výdrže dosiahnite ešte o niečo viac pridaním cvičenia odolnosti brucha.
Ikona silných sťahov

Tip odborníka: Silné sťahy

Máte pocit, že ste zvládli uvedené cvičenia? Skúste použiť rýchle silné sťahy na čo najsilnejšie stláčanie svalstva panvového dna a potom ho uvoľnite. Opakujte až 10-krát.

Pamätajte, dobré výsledky si vyžadujú čas a potrvá niekoľko týždňov, kým si všimnete zlepšenie. Dovtedy dbajte na to, aby ste robili tieto cvičenia denne.

Ikona ovládania močového mechúra

Ovládanie močového mechúra

Opäť získajte kontrolu nad svojím močovým mechúrom tak, že si naplánujete návštevy toalety a budete mať prehľad o množstve vypitých tekutín. Ak napríklad vypijete liter a pol vody denne, je úplne normálne navštíviť toaletu až 8-krát za deň. Ak musíte močiť častejšie, získajte opäť kontrolu nad svojím močovým mechúrom pomocou cvičenia svalstva panvového dna.

Výhody cvičenia

Osobná skúsenosť

Cviky sa pre mňa rýchlo stali každodennou rutinou

David,

48

Fyzické výhody cvičenia

  • Zlepšené ovládanie močového mechúra
  • Silnejšie telo a myseľ
  • Znížená úroveň stresu
  • Lepší sexuálny život

Osobná skúsenosť

Stal som sa sám sebe osobným trénerom. Usilovnosť sa vyplatila.

Richard,

66