Petrov príbeh o úniku moču

Peter rozpráva o tom, ako sa dozvedel o tom, že nemusí prestať so svojimi spoločenskými aktivitami.

UVEDOMIL SOM SI, ŽE MUSÍM NIEČO S ÚNIKOM MOČU ROBIŤ.

Peter , 58

Čo by som mal povedať? Vždy som bol veľmi spoločenský chlapík, ktorý miluje aktívny život. Keď som si však uvedomil, že trpím únikom moču, myslel som si, že sa musím vzdať spoločenského života.

Mám rád aj bežné aktivity, rád skúšam nové reštaurácie alebo iba chodím s kamarátmi do krčmy na pivo.

Bohužiaľ, moje potešenie zo spoločnosti iných nebolo úplne spontánne, keď som neustále myslel na to, že čoskoro budem musieť ísť. Čo keby toalety boli ďaleko a čo ak by tam bol rad, keď sa tam konečne dostanem?

Začal som sa vyhovárať, že nemôžem ísť s nimi na pivo ani sa stretnúť veľmi ďaleko od domova. Nechcel som prilievať olej do ohňa pitím tekutín a nebol som si istý, či by som to vydržal, až kým nedôjdem na toaletu, ak bola príliš ďaleko. Prípadne som skúsil piť každý deň menej vody, aby mi nebolo treba toľko močiť, ale to mi len spôsobilo bolesť hlavy.

Uvedomil som si, že môj problém s únikom moču môže súvisieť s nepohodlím viac, ako som si chcel pripustiť. Potom sa jedného dňa niečo udialo, keď som sa z práce vracal domov. Mal som zvláštny pocit a cítil som, ako mi vlhnú spodky. Našťastie som práve vystúpil z auta a bol som len niekoľko minút od domu, kde som sa mohol prezliecť. Potom som už nebol veľmi naklonený spoločenskému životu mimo domova. Čo ak sa mi to stane znova? Prišiel som o spoločenský kontakt so svojimi kamarátmi a o spoznávanie nových miest.

S kým by som sa o tom mohol porozprávať? Moji kamaráti neprichádzali do úvahy. Kolega z práce? Myslím, že nie. Môj syn vedie hektický život a zdá sa, že toto nie dosť veľký problém na to, aby som ho s ním obťažoval. Ani by som nevedel, ako s tým začať.

Uvedomil som si však, že nejako musím začať. Tak som začal hľadať na internete. Natrafil som na stránku, kde sa hovorilo o používaní „ochrany“, a zdalo sa, že existuje množstvo rôznych typov ochranných pomôcok, ktoré sú vhodné na riešenie môjho problému. Nikdy som o tom nepočul. Cítil som sa, ako keby som našiel zlato, a objednal som si nejaké z online predajne. Najlepšie na tom je, že to zabralo.

Teraz som späť vo svojej starej koži. Ak som na novom mieste, vždy pohľadám, kde sú toalety, a skúsim obsadiť miesta nablízku. Nosím ochrannú spodnú bielizeň a mávam so sebou v taške ďalšiu súpravu. V tomto prípade je rozhodujúce radšej byť v bezpečí ako ľutovať. Najlepšie na tom je to, že keď som tam, úplne zabudnem, že ich nosím. Mám v nich pocit ako v bežnej spodnej bielizni a môžem sa sústrediť na dôležité veci. Napríklad, aký nápoj si mám objednať k jedlu.