Tipy a rady

Užívajte si dobrý život vďaka tipom a radám o úniku moču od mužov, ktorí vedia, o čom hovoria. Zhromaždili sme informácie, ktoré potrebujete, priamo od odborníkov.

Tipy a rady

Hydratujte

Hydratujte

Neobmedzujte pitie pitnej vody. Možno si myslíte, že zdržiavanie sa tekutín zmierni úniky, ale bude to viesť k dehydratácii a moč bude koncentrovanejší. Koncentrovanejší moč by mohol viesť k infekciám močového mechúra, a to nikto nechce.
Zdržanlivosť

Zdržanlivosť

Spúšťače ako kofeín, alkohol a umelé sladidlá môžu zvýšiť nutkanie navštíviť toaletu. Nebojte sa, nemusíte sa vzdať svojich bežných aktivít, ale napríklad zníženie príjmu kofeínu bude pre vás veľkým prínosom.
Prestaňte fajčiť

Prestaňte fajčiť

Už viete, že fajčenie škodí zdraviu, ale existujú aj ďalšie dôvody, aby ste prestali fajčiť. Vedeli ste napríklad, že tabak zhoršuje symptómy močového traktu? Nehovoriac o tom, že kašeľ, ktorý sprevádza fajčenie, vám vôbec nepomáha s únikom moču.
Relax

Relax

Stres nikdy nie je príjemný, najmä nie vtedy, keď môže spôsobiť únik moču alebo zhoršiť vaše symptómy. Pomocou relaxačných techník, ako sú dychové cvičenia a meditácia, si môžete zlepšiť udržiavanie kontroly nad močovým mechúrom.

Osobná skúsenosť

Tu je tip na príjem tekutín, ktorý u mňa fungoval. Obmedzte príjem tekutín pár hodín pred tým, ako pôjdete spať.

Ken

67

Osobná skúsenosť

Nechcem, aby si moji kolegovia všimli moje použité vypchávky v toaletnom koši, takže ich pred zahodením balím do toaletného papiera.

Trevor,

42