Richardov príbeh

Prečítajte si o Richardovej ceste k zlepšeniu jeho problému s únikom moču.

STAL SOM SA SÁM SEBE OSOBNÝM TRÉNEROM

Richard , 66

Nuž, všetci vieme, že nebudeme žiť večne. Ale aj tak, keď vám diagnostikujú rakovinu prostaty, je to absolútny šok. Operáciu prostaty som podstúpil v apríli 2011 a všetko prebiehalo naozaj dobre. Zo začiatku som po operácii musel používať katéter. Bolo to trochu komplikované, takže keď mi ho vytiahli, bol som u urológa, aby sme prediskutovali možnosti čo najskoršieho návratu do normálneho života.

Chirurgické odstránenie prostaty oslabilo moje , čo znamená, že som krátko po operácii nemohol vedome zastaviť prúd moču. Dostal som odporúčanie, aby som cvičil a používal ochranné pomôcky určené konkrétne pre mužov. Najprv som mal pri ich nasadzovaní trochu zvláštny pocit, ale boli veľmi diskrétne a komfortné. Aj keď ochranné pomôcky neboli nápadné, rozhodol som sa byť v tejto súvislosti veľmi otvorený.

Za svoj život som sa naučil, že ľudia si z vás berú príklad. Ak pôsobíte uvoľnene a o veciach hovoríte otvorene, ľudia reagujú podobne. Keď sme pri tom, nie celkom propagujem svoj stav, ale keď sa prejaví, snažím sa nevyzerať zahanbene. Predstavujem si to ako súčasť života, s ktorou sa musím vyrovnať.

Dbám na to, aby som cvičil, a stal som sa sám sebe osobným trénerom. Usilovnosť sa vyplatila. Nepovedal by som, že moje uzdravenie je rýchle, ale keďže stále napredujem, neprestávam s tým. Mojím cieľom je zvládnuť 3 – 4 hodiny bez toho, aby som musel ísť, a vydržať to bez použitia ochranných pomôcok. Čaká ma ešte veľa práce, ale celkovo mám dobrý pocit, že mám späť už mnoho vecí zo svojho života.