Rozprávanie o úniku moču

Rozprávanie o osobných problémoch môže byť nepríjemné, ale kľúčom k nájdeniu riešenia, je čestný a úprimný dialóg s lekárom aj so svojimi najbližšími.

Rozprávanie o úniku moču

Rozprávanie so svojimi najbližšími

Rozhovor s vaším partnerom, blízkym priateľom alebo terapeutom vám môže pomôcť poradiť si so svojou situáciou. Tým, že podniknete prvý krok, aby ste sa otvorili a porozprávali sa o tom, bude pre vás jednoduchšie získať pomoc potrebnú na nájdenie správneho riešenia.

Je dobré uvedomiť si, že nie ste sami. Milióny iných zdravých dospelých úspešne zvládajú ten istý problém každý deň. Je dokonca možné, že niektorých vašich priateľov trápi rovnaký problém ako vás.

V neposlednom rade, nič by vás nemalo zastaviť pri robení vecí, ktoré máte radi, tak podniknite prvý krok smerom k uzdraveniu tým, že sa porozprávate o svojom probléme s niekým, komu dôverujete.

Rozhovor s lekárom

Môže sa zdať, že je ťažké rozprávať o intímnych zdravotných ťažkostiach, ako je únik moču alebo časté . Preto je dobré uvedomiť si, že kým sa príslušná osoba môže cítiť trápne rozprávať sa osobne, pre lekára je to z medicínskeho hľadiska jednoduché. Nebojte sa klásť otázky, napokon je to len spôsob, ako získať odpovede.

Uvádzame niekoľko dobrých spôsobov, ako sa pripraviť na stretnutie s lekárom:

  • Zostavenie zoznamu symptómov môže pomôcť lekárovi diagnostikovať, aký typ úniku moču vás trápi, a tiež určiť príčinu tohto problému.
  • Pri rozhovore s lekárom je jednoduché zabudnúť na niektoré otázky. Vždy je vhodné napísať si otázky ešte pred návštevou. Môžete si tak byť istý, že pri návšteve dostanete odpoveď na všetky svoje otázky.