Zvládanie úniku moču

Mnoho mužov, ktorí majú únik moču, majú obavy zo zapojenia sa do sociálnych aktivít. Strach z úniku moču môže byť prekážkou, ale s vhodne premysleným postupom môžete zostať chránený pred únikom a byť sebavedomý.

Zvládanie úniku moču

Uvádzame niekoľko praktických rád, aby sme vám pomohli vykročiť do sveta a žiť život, aký chcete, radšej, ako by ste mali dovoliť, aby vás obmedzovalo znepokojenie z problémov s močovým mechúrom.

Balíček na vrátenie sa do normálu

Porozmýšľajte o tom, čo by vám mohlo pomôcť zostať počas dňa chránený a sebavedomý, a potom si vytvorte vlastný balíček s týmito pomôckami. Váš balíček by mohol obsahovať ochranné absorpčné pomôcky alebo ochrannú spodnú bielizeň, vlhčené utierky alebo možno náhradnú spodnú bielizeň podľa vašich plánov na daný deň. Len to, že viete, že máte balíček s vecami, ktoré vám môžu pomôcť pri každodennom živote, vás môže zbaviť stresu a udržať vám sebavedomie.

Inkontinenčné produkty pre mužov

To, že viete, ktorý druh produktov je pre vás najvhodnejší, je kľúčové pri pocite, že ste chránený a sebavedomý. Ak máte napríklad malé úniky len s pár kvapkami alebo dodatočnými únikmi po močení, potom môžu byť pre vás každý deň užitočné ochranné kryty skôr ako ochranné absorpčné pomôcky. Takisto, ak zistíte, že máte väčšie úniky ako pár kvapiek, možno budete chcieť investovať do ochrany s vyššou absorpciou. Produktový rad TENA Men ponúka širokú škálu produktov na ochranu pred únikom moču, takže sa pozrite na naše stránky produktov a nájdite si svoj tvar.

Hygiena

Únik moču môže spôsobovať podráždenie kože a problémy so zápachom. Preto je dôležité postihnuté oblasti umývať vodou alebo utierať vlhčenými utierkami. Problémy so zápachom možno zmierniť pomocou inkontinenčných produktov pre mužov a pitím väčšieho množstva vody. Pri pití väčšieho množstva vody je moč redší a s menšou pravdepodobnosťou vytvára zápach.

Plánujte dopredu

Ak vás znervózňuje únik moču, keď ste mimo domova, vezmite si so sebou niekoľko ochranných absorpčných pomôcok. Sú malé a často jednotlivo zabalené, a diskrétne sa zmestia do vrecka. Ak idete na nové miesto, včas si všimnite najbližšiu toaletu, aby ste sa nemuseli znepokojovať, keď budete musieť ísť.