Nachádzate sa v <country>

Zvoľte lokálnu stránku TENA pre lokálne informácie.

Zloženie produktov TENA

Už roky bezpečne využívajú milióny ľudí naše TENA produkty každý deň. Chápeme, že je pre vás dôležité cítiť sa pohodlne a bezpečne s produktmi, ktoré používate. Všetky TENA produkty sú vyrobené z osvedčených materiálov a platia u nás ďalekosiahle postupy a tie najvyššie bezpečnostné štandardy, aby sme zaručili, že pri výrobe všetkých produktov sa používajú len bezpečné materiály a zložky, a zároveň, že všetky produkty sú v súlade s platnými relevantnými zákonmi.
 
Materiály používané pri všetkých našich hygienických produktoch boli dôsledne testované internými aj externými odborníkmi, napríklad certifikovanými testovacími inštitútmi, aby sme zabezpečili ich bezpečné použitie na určený účel a splnenie všetkých právnych a regulačných požiadaviek. 
 
Aby sme vám pomohli pochopiť, čo všetko naše produkty obsahujú, vytvorili sme prehľad obsahujúci rôzne materiály a ich zložky. Nižšie na stránke sa nachádza glosár.
 

Sú TENA produkty bezpečné na použitie?

Všetky hygienické produkty Essity sú bezpečné na použitie na určený účel a obsahujú bežné materiály, ktoré už mnoho rokov bezpečne používajú v širokej škále absorpčných hygienických produktov milióny žien na celom svete. Suroviny sú zvyčajne vyberané na základe ich schopností absorbovať a zadržiavať tekutiny, predchádzať úniku moču a poskytovať pohodlie.
 
Navyše, spolupracujeme s medzinárodnou obchodnou asociáciou pre netkané materiály a príbuzné odvetvia EDANA, aby sme zabezpečili splnenie najvyšších environmentálnych a bezpečnostných štandardov pre produkty. Členovia asociácie Edana sa dobrovoľne zaviazali dosahovať vysokú úroveň kvality a bezpečnosti absorpčných hygienických produktov.
 

Sú všetky použité materiály vyznačené na balení?

Momentálne to nie je požadované zákonom. Aby sme našim zákazníkom pomohli, vyznačujeme použitie parfumov, aby sa o tom ľudia na ne citliví, dozvedeli.
 
Nižšie uvedená tabuľka obsahuje hlavné suroviny použité v produktoch. Sú vybrané pre ich vynikajúce schopnosti absorpcie a zadržiavania tekutín.
 

Čo obsahuje TENA produkt?

 
Časť produktu Materiál Funkcia
Povrchový materiál  Vláknový materiál vyrobený z polypropénového/polyetylénového polyesteru/viskózy.  Produkt vás udrží v suchu a v pohodlí vďaka absorpcii tekutiny. 
Vrchná vrstva  Pórovitý materiál zložený z drevného vlákna alebo polyesterového vlákna Prenáša tekutinu z povrchu do stredu produktu, kde sa tekutina zadržiava.
Absorpčné jadro Buničina, kombinácia buničiny a superabsorbentov pre vypchávky a hygienické vložky. V niektorých produktoch sa využíva porózny materiál na báze papiera. Absorbuje a zadržiava tekutinu.
Lepiace časti Lepiace časti obsahujú rôzne polyméry a syntetické živice.

Lepiace časti majú dve funkcie:

  1. Spájajú rôzne časti produktu.
  2. Upevňujú produkt k spodnej bielizni.
Materiál spodnej časti Polyetylénový film. V niektorých hygienických vložkách sa využíva vláknový materiál. Chráni pred únikom moču.
Upevňujúci materiál Polymérové materiály Drží produkt na svojom mieste. 
Elastický materiál Polymérové materiály Dodávajú produktu ten správny tvar.
Vôňa (len pri niektorých produktoch) Parfum  Dodáva produktu sviežu vôňu.
Potlač Atrament Zdôrazňuje tvar a funkciu produktu. 
Ochranná papierová časť Silikónom potiahnutý papier. Papierová časť, ktorá chráni lepivú časť na spodnej strane produktu.
Jednotlivé balenie (len pri niektorých produktoch)  Polyetylénový film, pri niektorých produktoch potiahnutý silikónom. Chráni produkt, takže môžete so sebou nosiť jeden kus produktu bez toho, aby sa zašpinil.
Vonkajšie balenie produktu Polyetylénové obaly alebo škatuľa.

Chráni produkt. Toto je balenie, ktoré vidíte v regáloch v obchodoch.


Glosár 

Obnoviteľná buničina: Buničina vyrobená z drevného vlákna zo zodpovedne spravovaných lesov. Buničina sa využíva v našich vypchávkach a hygienických vložkách. 

Vláknový materiál (netkaný): Tenký materiál podobný textilu. Tento výraz sa využíva v textilnom priemysle pre materiály, ktoré nie sú ani tkané ani pletené, ako napríklad plsť.

Polyméry Dlhoreťazcové molekuly prírodného alebo syntetického pôvodu. Napríklad, plast aj vaša DNA sa skladá z polymérov. 

Polypropén/polyetylén/polyester: Niektoré z najbežnejších typov plastov na svete. Využívajú sa v mnohých produktoch každodennej potreby, od spodnej bielizne po plachty.

Superabsorpčný polymér (SAP): Využíva sa pre jeho schopnosť zadržiavať vlhkosť. Bežne sa používa vo vypchávkach, plienkach a obkladoch.

Syntetická živica: Viskózna tekutina, ktorá rýchlo tvrdne, čím je ideálna na spájanie materiálov. 

Pre viac informácií použite náš kontaktný formulár