Našich 5 pilierov ochrany

Zoznámte sa s tými, ktorí zaisťujú vašu bezpečnosť.

Všetko, čo robíme, robíme s nadšením a záleží nám na produktoch, ktoré podporujú zdravie všetkých ľudí, vrátane našich blízkych. Pre nás je bezpečnosť produktov nielen dôležitá, je to osobná záležitosť.

Portrétová fotka Márie

Zoznámte sa s Máriou

1. Dodávatelia

Naše telá si zaslúžia len to najlepšie, preto máme na naše produkty tak vysoké nároky. Mária nám pomáha nájsť bezpečných dodávateľov s udržateľným profilom po celom svete. Vďaka nej používame materiály len od tých dodávateľov, ktorý vyrábajú etickým spôsobom s dodržaním najvyšších noriem v oblasti bezpečnosti a kvality. 
 
Nespoliehame sa len na sľuby. Od našich dodávateľov požadujeme podrobné informácie, aby sme presne vedeli, čo je čo. A, samozrejme, musia spĺňať Celosvetový dodávateľský štandard spoločnosti Essity. Ak ho nespĺňajú, tak sa s nimi rozlúčime. 
Portrétová fotka Gréty

Zoznámte sa s Grétou

2. Materiály

Pri výrobe našich produktov používame vysokokvalitné materiály a každý z nich pravidelne dôkladne kontrolujeme, a to v každom produkte. 
 
Gréta je jedným z našich odborníkov v oblasti bezpečnosti produktov a regulačných záležitostí. Dôsledne dozerá na všetky materiály a zložky používané v našich produktoch a nič neutečie jej orliemu zraku. Aby bol materiál odsúhlasený naším prísnym tímom, musí spĺňať nasledovné: 
 
  • byť tým správnym materiálom na dané použitie produktu, pre ten typ osoby, ktorá bude produkt používať a ako dlho sa bude používať; 
  • obsahovať výlučne chemické látky v správnej koncentrácii, na základe aktuálnych vedeckých poznatkov; 
  • prejsť našimi prísnymi testami, ktoré idú oveľa viac do hĺbky, ako to požaduje legislatíva; 
 
všetky materiály a produkty musia splniť všetky regulačné nariadenia a platné zákony. 

Pri výrobe našich produktov používame vysokokvalitné materiály a každý z nich pravidelne dôkladne kontrolujeme, a to v každom produkte.

Materiály

Portrétová fotka Petra

Zoznámte sa s Petrom

3. Testovanie

Peter je jedným z našich odborníkov zodpovedných za bezpečnosť produktov. Testuje naše produkty do najväčšej možnej miery, aby sme si boli istí, že sú naozaj bezpečné. Naše testy, ktoré robíme na každom materiáli a produkte, sú zvyčajne prísnejšie ako tie, ktoré vyžaduje zákon či nariadenia. Do nášho testovacieho programu patrí:  
 
  • analýza zvyškov nechcených chemických látok, až v extrémne nízkych množstvách, 
  • kontrola bunkovej kultúry, či nie je materiál toxický, 
  • dermatologické testy a/alebo testy používania spotrebiteľom na zistenie tolerancie na pokožke (Nechceme sa chváliť, ale sme jedným z iniciátorov programu EDANA Stewardship Program, ktorý požaduje sprísnenie požiadaviek pre absorpčné hygienické produkty.).
Portrétová fotka Jána

Zoznámte sa s Jánom

4. Produkcia

Máme vysoké štandardy. Náš plynulý výrobný proces nám umožňuje trvale vyrábať vysokokvalitné produkty, ktoré spĺňajú kľúčové požiadavky z našej veľkej päťky: kvalita, zdravie a bezpečnosť, hygiena a životné prostredie.  
 
Ján nám pomáha kontrolovať výrobu produktov a jeho úlohou je zaistiť, aby sme pri ich výrobe dodržiavali prísne nariadenia. 
 
  • Používame len materiály a zložky odsúhlasené tímom pre bezpečnosť produktov. 
  • Používame systém kontroly kvality, aby sme zabezpečili, že všetky produkty sú presne také, aké ich chceme mať. Dokonca kontrolujeme aj čistiace prostriedky používané v našich výrobných prevádzkach. 
  • Naše výrobné procesy sú plne kontrolované, aby sme si boli istí, že všetko funguje správne od začiatku do konca. 
  • Sme certifikovaní treťou stranou. Dodržiavame správnu výrobnú prax (SVP) alebo podnikáme dodatočné kroky, aby sme riadili riziká v rôznych výrobných oblastiach, ako je oblasť výroby kozmetických produktov, produktov určených na kontakt s potravinami alebo oblasť výroby zdravotníckych pomôcok. 

Náš plynulý výrobný proces nám umožňuje trvale vyrábať vysokokvalitné produkty, ktoré spĺňajú kľúčové požiadavky z našej veľkej päťky: kvalita, zdravie a bezpečnosť, hygiena a životné prostredie.

Produkcia

Portrétová fotka Jany

Zoznámte sa s Janou

5. Neustály kontakt so spotrebiteľmi

Je pre nás dôležité, aby naše produkty boli vhodné pre všetkých. Preto by sme radi počuli od vás všetko, čo nám o našich produktoch chcete povedať, či už je to dobré alebo zlé. Všetky sťažnosti či názory sú pre nás dôležité. 
 
Jana vie, aká dôležitá je starostlivosť a pozornosť. Pomáha nám monitorovať naše produkty, aby boli bezpečné aj po tom, čo opustia našu továreň. Ak dostaneme sťažnosť, Jana ju okamžite začne vybavovať a hľadá najlepší spôsob, ako problém vyriešiť. Ak je sťažnosť závažná, do 48 hodín zvoláme stretnutie tímu pre bezpečnosť produktov a odborníkov z oblasti medicíny, aby našli riešenie. Ak, a to sa stáva naozaj veľmi zriedka, má produkt bezpečnostnú chybu, oznámime to príslušným úradom a naplánujeme a vykonáme stiahnutie produktu z predaja. A počas celého procesu vás informujeme, ako postupuje.