Odpovede na najčastejšie otázky

Robím si starosti o zdravie svojej rodiny aj o svoje vlastné, ale aj o životné prostredie. Nebolo by lepšie vyrábať produkty, ktoré sú výlučne prírodného pôvodu?
Všetci v našom tíme zodpovednom za bezpečnosť produktov používame Essity produkty aj doma a dôverujeme im my aj naše rodiny. Chceme vyrábať tie najlepšie produkty a zároveň robiť správnu vec pre životné prostredie. Snažíme sa nájsť tú správnu rovnováhu a nebudeme robiť kompromisy v oblasti bezpečnosti našich produktov. 
 
Nezabudnite, že prírodný pôvod zložky ešte pre nás nezaručuje jej vyššiu bezpečnosť, akú má človekom vyrobená zložka. Neexistuje len biela a čierna. Mnoho prírodných vecí je pre nás v skutočnosti nevhodných. 
 
Do akej miery je chemická látka bezpečná, záleží na konkrétnej látke, na použitom množstve v produkte, ale aj na spôsobe použitia produktu. A to platí pre obe zložky, prírodné aj vytvorené človekom. Materiály, ktoré nespĺňajú naše prísne kritériá, jednoducho nepoužívame pri výrobe našich produktov. 
 
A, samozrejme, vždy, keď existujú výhodnejšie možnosti pre životné prostredie, tak ich použijeme. Rovnako ako vy aj my máme radi našu planétu a chceme, aby si ju mohli užívať aj naše deti. Sme súčasťou mnohých projektov, ktorých cieľom je znížiť vplyv na životné prostredie a zaistiť, že konáme čo najudržateľnejším spôsobom. 
Sú produkty, ktoré používam spolu so svojou rodinou, šetrné k našej pokožke?
Šetrnosť našich produktov k pokožke je pre nás nevyhnutnosťou. Aj my ich používame a určite by sme nechceli bojovať s vyrážkami. 
 
A preto kontrolujeme, či sú naše produkty vhodné pre milióny našich zákazníkov na celom svete, a zabezpečujeme, aby každá zložka zodpovedala našim prísnym kritériám. 
 
Niektorí šťastlivci majú možnosť vyskúšať si naše produkty ešte pred uvedením do predaja. To znamená, že riziko výskytu podráždenia pokožky spôsobené našimi finálnymi produktmi je skutočne nízke. 
 
V skutočnosti je tak nízke, že sa vyskytol len jeden prípad zdravotných ťažkostí na 50 miliónov predaných inkontinenčných pomôcok. 
Na internete sa stretávam s toľkými problémami týkajúcimi sa zdravia intímnych oblastí. Sú produkty, ktoré bežne používam, stále bezpečné na použitie?
Niektoré veci, čo sa dočítame na internete, dokážu poriadne vystrašiť, však? Zlé chemikálie, bielenie… je toho veľa. Preto sa dopodrobna zaoberáme našimi produktmi aj materiálmi, aby sme zaistili ich bezpečnosť. 
 
Zvyčajne sú naše testy produktov prísnejšie ako tie, čo sú požadované na národnej a európskej úrovni. Preto sú všetky nechcené stopové prvky v našich produktoch na extrémne nízkej úrovni. V realite je tá úroveň tak nízka, že na ich detekciu by ste potrebovali poriadne high-tech vybavenie. 
 
Aj parfumy, ktoré používame, sú starostlivo vybrané a jasne vyznačené na štítku každého produktu, aby ste presne vedeli, čo sa v produkte nachádza. Máme, samozrejme, aj neparfumované varianty, vhodné pre citlivú pokožku alebo alergikov. 
 
Zistite viac o zložkách, ktoré používame, tu
Obsahujú vaše produkty škodlivé chemické látky?
Je dobré vedieť, že nie všetky chemické látky sú zlé a mnoho z nich je prírodného pôvodu. 
 
Tá vynikajúca sladká chuť, ktorú pocítite po zahryznutí do banána, je chemická látka pôsobiaca na vaše chuťové poháriky. Všetko je zložené z chemických látok. 
 
Ale, samozrejme, niektoré chemické látky sú nebezpečné, čo je dôvod, prečo ich vždy dôkladne kontrolujeme.  
 
Používame len čisté látky. A pri vytváraní a testovaní produktov sme na seba skutočne prísni. Chceme totiž zaistiť, aby stopové prvky neboli prítomné vo väčšej koncentrácii, ako je bezpečné na základe aktuálnych vedeckých údajov. Takto môžeme v noci pokojne spať s vedomím, že naše produkty sú bezpečné pre vás, pre vašu rodinu aj pre celý svet. 
 
Zistite viac o zložkách, ktoré používame, tu.  
Prečo vaše produkty obsahujú konzervačné látky, lepidlá, farbivá a parfumy?
Nikdy by sme do našich produktov nepridali niečo len preto, aby to tam bolo. Každá jedna zložka má svoje opodstatnenie a pred jej pridaním do produktu je testovaná. 
 
Konzervačné látky v našich produktoch na báze vody zabraňujú kontaminácii. Lepidlá používame na udržanie jednotlivých častí pokope. Ale nebojte sa. Každé lepidlo vyberáme veľmi starostlivo, najmä, ak príde do kontaktu s pokožkou. 
 
A ak v produktoch používame parfumy alebo farbivá, slúžia na to, aby bolo používanie našich produktov pre vás príjemným zážitkom. A, samozrejme, sú rovnako bezpečné. 
Testujete svoje produkty na zvieratách?
Nikdy svoje produkty netestujeme na zvieratách, len ak neexistuje žiadna iná cesta. Napríklad, v niektorých krajinách, ako napríklad Čína, to musíme robiť, pretože si to vyžaduje zákon. 
 
A nikdy nepoužívame zložky alebo materiály získané zo zvierat. 
 
Aj keď sme dôkladní, ako sa len dá, neoznačujeme svoje produkty ako vegánske. Je to preto, že nevieme na 100 % zaručiť, že ostatné časti nášho dodávateľského reťazca neprišli do kontaktu s materiálmi živočíšneho pôvodu. 
Sú pravidlá týkajúce sa hygienických produktov a produktov osobnej hygieny dostatočne prísne, aby som sa mohol spoľahnúť, že sú bezpečné?
Ak ide o bezpečnosť osôb, žiadne pravidlá nie sú dostatočne prísne. Našťastie, vo väčšine krajín podliehajú tieto produkty nariadeniam, ktoré zaisťujú ich bezpečnosť. Musia spĺňať rôzne normy, napríklad: 
 
  • nariadenia pre kozmetické výrobky,  
  • nariadenia o všeobecnej bezpečnosti produktov týkajúce sa zákonov o chemických látkach,  
  • nariadenia pre lekárske pomôcky,  
  • nariadenia pre biocídne produkty.  
 
My ich dodržiavame všetky, a to dokonca ja v krajinách, kde nariadenia nie sú také prísne. Napokon, aký má zmysel urobiť všetko pre bezpečnosť ľudí v jednej krajine, ale v inej už nie? To pre nás nedáva zmysel. 
 
Aj nariadenia sa časom menia. Ale my nie sme tí, čo čakajú, kým sa zmenia nariadenia. My pracujeme s vedeckými poznatkami hneď, ako sú dostupné.  
 
Môžete zistiť viac o našom záväzku týkajúcom sa bezpečnosti produktov v dokumente Dodávateľský štandard spoločnosti Essity.