Ako sa vyrovnať s únikom moču pri menopauze

Starnutie má mnoho výhod. Získané životné skúseností vám dajú pocit sebadôvery a uvedomenie si toho, čo je v živote skutočne dôležité.  Možno už máte dospelé deti a konečne čas na veci, ktoré ste stále odkladali kvôli malým deťom alebo hektickému naháňaniu sa za kariérou. Konečne je čas váš a vy môžete začať s novým hobby alebo ísť na výlety, o ktorých ste vždy snívali. Oslabenie močového mechúra by vás nemalo obmedzovať.

Znížený estrogén môže čiastočne za únik moču

Mnoho žien trpí oslabením močového mechúra počas menopauzy. Existujú náznaky, že hormonálne zmeny – najmä znížená hladina estrogénu – ovplyvňujú brušné svaly a môžu tak spôsobiť zmenu umiestnenia močového mechúra, čoho následkom je únik moču. Aj tkanivo močového traktu a vagíny je vekom suchšie a tenšie. Akoby návaly tepla nestačili, že? 
 
Našťastie, so správnymi informáciami a ochranou vás únik moču počas menopauzy nemusí v ničom obmedzovať. Tu nájdete zopár tipov, ako zvládnuť inkontinenciu počas prechodu: 
 

Typy, ako zvládnuť inkontinenciu počas prechodu: 

  • Estrogénová liečba vo forme krémov a vaginálnych čapíkov vám môže pomôcť zvládnuť príznaky menopauzy. Opýtajte sa svojho lekára, ktorá liečba je pre vás najvhodnejšia.  
  • Začnite s Kegelovými cvikmi každé ráno. Pár minút tréningu panvového dna každý deň môže znížiť riziko úniku moču alebo ho dokonca odstrániť.