Nachádzate sa v <country>

Zvoľte lokálnu stránku TENA pre lokálne informácie.

Čo je stresová inkontinencia?


Stresová inkontinencia, známa ja ako stresová močová inkontinencia (SMI), je stav, kedy sa u vás objavia úniky moču pri smiechu, kýchaní, kašli alebo pri inej námahe.

1600x500_stressincontinence.jpg


Stresová močová inkontinencia sa objavuje vtedy, keď dôležitá podpora močových ciest a močového mechúra nefunguje tak, ako má. Tento stav môže byť spôsobený oslabením väzov a svalstva panvového dna alebo zníženou funkčnosťou svalstva zvierača močovej rúry. To ovplyvňuje schopnosť podpory, ktorá pomáha pri normálnej funkčnosti močovej rúry.
 
Stresová močová inkontinencia je najbežnejšou formou močovej inkontinencie u žien.

Príčiny stresovej inkontinencie

Svalstvo panvového dna sú svaly v spodnej časti brušnej dutiny. Ich tvar je podobný hojdacej sieti v tvare kalicha nachádzajúcej sa v panvovej dutine. Ak je svalová plocha panvového dna poškodená, močová rúra má menšiu podporu svalstva, a pri nadmernej námahe, ako je napríklad šport alebo niekedy aj kašeľ, vzniká riziko mierneho úniku moču.
 
Medzi príčiny stresovej inkontinencie patrí životný štýl, zdravotné komplikácie, tehotenstvo či obezita. Strata hmotnosti a cvičenie sú často úspešným riešením.
 
Aj muži môžu mať skúsenosti so stresovou inkontinenciou, ale je to len vo veľmi výnimočných prípadoch a zvyčajne spojené s pooperačnými komplikáciami po odstránení prostaty. U mužov sa častejšie prejavujú iné typy inkontinencie.
 

What are cookies?

Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet.