Nachádzate sa v <country>

Zvoľte lokálnu stránku TENA pre lokálne informácie.

Čo spôsobuje nočné pomočovanie a noktúriu?


Nočné pomočovanie alebo nočná enuréza je nedobrovoľné močenie v spánku vo veku, kedy sa očakáva, že človek zostane počas noci suchý. Noktúria je potreba vstať a vyprázdniť močový mechúr častokrát počas noci.

Spiaca žena


Nočné pomočovanie a noktúria u dospelých

Časté močenie v noci, ale aj nočné pomočovanie, majú odlišné príčiny u dospelých ako u detí. Je nutné poznamenať, že nočné pomočovanie u dospelých sa nazýva nočná enuréza.
 
Časté močenie znamená, že telo produkuje väčšie množstvo moču. Príčinou môžu byť zmeny tvorby hormónov, ťažkosti s obličkami, ochorenie alebo lieky. To môže viesť k nočnej enuréze, alebo to môže znamenať, že počas noci musíte niekoľkokrát vstať a vyprázdniť močový mechúr, čo sa nazýva noktúria. U osôb v seniorskom veku je bežné vstať a močiť raz či dvakrát za noc.
 
U mužov je noktúria zvyčajne spojená so zväčšenou prostatou. Nadmerne aktívne svalstvo močového mechúra alebo neodhalené zdravotné problémy môžu spôsobovať časté močenie v noci bez ohľadu na vek a pohlavie. Nezabudnite, že nadmerný príjem tekutín, obzvlášť nápojov s obsahom kofeínu, môže ovplyvniť množstvo návštev toalety.

TENA je tu pre vás

Poraďte sa so svojím lekárom, aby ste odhalili príčinu nočnej enurézy a noktúrie u dospelých. Bez ohľadu na to, aké sú príčiny či závažnosť stavu a frekvencie nočného pomočovania, my máme produkty, ktoré vám pomôžu žiť normálny život do najväčšej možnej miery.

Starostlivosť o vás

TENA Lady

Hnedovlasá žena usmievajúca sa na kameru

TENA Men

Muž v stredných rokoch s bradou sa usmieva do kamery

Starostlivosť o ostatných

TENA Starostlivosť o blízkeho

Staršia žena s mladšou príbuznou si užívajú vzájomnú spoločnosť

Zdravotnícki pracovníci

Zdravotná sestra a staršia žena si užívajú vzájomnú spoločnosť

What are cookies?

Lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet lorem ipsum dolor sit amet.