Starajte sa o seba a buďte tak lepším opatrovateľom

Opatrovanie člena rodiny alebo priateľa môže byť veľmi vďačné, no aj veľmi náročné. Možno je starostlivosť, ktorú chcete venovať milovanému blízkemu, neobmedzená, no dôležité je starať sa aj o seba. Ak si nevyhradíte čas pre seba a vlastné potreby, zistíte, že opatrovanie je čoraz náročnejšie a únavnejšie, a je možné, že trpieť bude aj opatrovaný človek. Preto si neodopierajte čas a starostlivosť vyhradené pre seba, pretože starostlivosť o seba je súčasťou Vašej úlohy dobrého opatrovateľa.

Výborným pomocníkom pre osoby, ktoré opatrujú niekoho blízkeho, je brožúra "Ako opatrovať blízku osobu v domácom prostredí". Táto kniha obsahuje veľmi užitočné a dôležité informácie a rady pre tých, ktorí sa ocitnú  v úlohe opatrovateľa a v súvislosti s touto situáciou si kladú niekoľko otázok. Nájdete tu odpovede nielen na to, ako opatrovať blízku osobu, ale aj ako sa starať o seba samého.

Brožúru si môžete zdarma prevziať TU     

              

Rozprávali sme sa s opatrovateľmi a podpornými skupinami, aby sme vybrali ich najlepšie tipy, ako zaistiť najlepšiu starostlivosť o seba i o svoju milovanú osobu. Kliknite a zobrazí sa mnoho dobrých rád.