Riešenia pre najlepšiu starostlivosť

Čo hľadať v rámci produktov pre starostlivosť pri inkontinencii?

Možno si myslíte, že všetky produkty pre starostlivosť pri inkontinencii sú takmer rovnaké, no existujú určité funkcie, ktoré môžu mať veľký význam nielen pre pohodlie a duševnú pohodu opatrovaného blízkeho, no potenciálne môžu aj trochu uľahčovať Vašu úlohu opatrovateľa. Táto časť je praktickým sprievodcom pri vysvetľovaní faktorov v rámci ochranných pomôcok pri inkontinencii, ktoré môžu mať vplyv na kvalitu starostlivosti a uľahčiť starostlivosť o inkontinentného človeka.

Dosiahnutie najlepšej možnej starostlivosti

Najdôležitejšou súčasťou dobrej starostlivosti pri inkontinencii je zaistiť fyzické a duševné pohodlie opatrovaného človeka. Kľúčom k tomu je používanie produktov, ktoré poskytujú maximálnu starostlivosť a zabraňujú negatívnym vedľajším javom, ktoré môže spôsobiť inkontinencia. Veci ako pretečenia, zobúdzanie na vlhkom matraci či podráždenie pokožky majú fyzické i psychické následky a sú náročné na čas.

Takže aké sú faktory, ktoré pomôžu vyhnúť sa týmto následkom?

• Ochrana s rýchlym vsaním s cieľom odviesť moč preč od pokožky znamená, že nedochádza k nepohodlnému pocitu vlhka ani k presiaknutiu moču späť.
• Produkty vyvinuté na základe individuálneho fyzického a psychického stavu milovaného človeka zvyšujú pohodlie a znižujú množstvo používaných produktov.
• Menej vlhkosti znamená menšie riziko podráždenia pokožky, najmä ak milovaný človek musí pre postihnutie či zranenie dlhé obdobia sedieť či ležať.
• Ak opatrovaný človek musí byť polohovaný v ležiacej polohe, produkty určené na tento účel znížia namáhanie a riziko poranenia Vášho chrbta.
• Menej pretečení znamená nižšie riziko zobudenia sa na vlhkom matraci a riešenia tohto stavu.
• Menej pretečení znamená menej nočných rozruchov pre Vás i milovanú osobu.
• Menej pretečení znamená zriedkavejšie vymieňanie produktu a menej prania
• Menej pretečení znižuje strach zo strápnenia, ktoré milovaná osoba môže mať, a stránenia sa spoločnosti.
• Menej podráždenia pokožky znižuje potrebu ďalších liekov na ošetrovanie pokožky.
• Indikátor vlhkosti môže zredukovať nepotrebné výmeny.
• Nájdite správnu savosť a veľkosť pre milovaného blízkeho: nie je nutné vybrať najvyššiu savosť, okrem toho možno budete potrebovať odlišné produkty na denné a nočné používanie. (Skúste experimentovať a objednajte si vzorku zadarmo.)
• Používanie výrobkov, ktoré sú neustále testované z hľadiska bezpečnosti pre pokožku Vašich najbližších.

Efektívna starostlivosť teda znamená výber ochrannej pomôcky pri inkontinencii, ktorá zohľadňuje všetky vyššie uvedené faktory, zaisťuje maximálne pohodlie pre milovaného blízkeho a pomáha minimalizovať čas a fyzickú námahu vyvíjanú na starostlivosť pri inkontinencii v rámci bežnej starostlivosti. Ak máte pocit, že produkty, ktoré máte aktuálne predpísané, nedosahujú očakávaný výkon, obráťte sa na zdravotného poradcu s požiadavkou, že chcete vyskúšať iné alternatívy.

V časti Výhody TENA si pozrite, ako je značka TENA oddaná myšlienke vyvíjať produkty na poskytovanie najlepšej starostlivosti.

Každý človek je iný, preto si prezrite náš sortiment produktov a získajte istotu, že máte produkt, ktorý najlepšie vyhovuje potrebám milovaného blízkeho.