O nás

Vedeli ste, že každá štvrtá žena a každý ôsmy muž sa počas života stretnú s určitým stupňom inkontinencie? Je ťažké spomenúť si na inú chorobu, ktorá je taká rozšírená, a predsa taká nepochopená.

V TENA sme oddaní myšlienke vývoja produktov a služieb, ktoré minimalizujú vplyv inkontinencie na každodenný život ľudí. Pritom sa stretávame s mnohými emotívnymi problémami súvisiacimi s týmto stavom. Preto sme sa chceli podeliť o získané informácie a pomôcť vyvrátiť mnohé mýty a tabu, ktoré dodnes pretrvávajú.

Značka TENA je so svojimi vyše 40-ročnými skúsenosťami svetovým lídrom v manažmente inkontinencie, pričom dodáva produkty a služby jednotlivcom a organizáciám poskytujúcim zdravotnú starostlivosť v 90 krajinách.

Ako uznávaná vedúca značka (so 40-percentným podielom na trhu) v Európe, sme aj rastúcou značkou v USA a v súčasnosti expandujeme do Strednej a Latinskej Ameriky, na Ďaleký Východ, do Indie a ďalších rozvíjajúcich sa regiónov. Sme na čele vývoja produktov, ktoré spĺňajú potreby jednotlivcov, opatrovateľov, klinických lekárov a organizácií poskytujúcich zdravotnú starostlivosť na celom svete.

Značka TENA patrí do skupiny Essity. Skupina Essity vlastní okrem značky TENA aj také svetoznáme značky ako Libresse, Nana, Nuvenia a Bodyform v oblasti ženskej hygieny a značky detských plienok Libero a Drypers.

Spoločnosť Essity založil vo Švédsku v roku 1929 Ivar Kreuger, dnes zamestnáva približne 51 000 ľudí vo vyše 40 krajinách a dosahuje ročný obrat 11 biliónov EUR. Akcie spoločnosti sa obchodujú na burze v Štokholme, Londýne a New Yorku. Ak sa chcete dozvedieť viac, môžete si prečítať správu o stave spoločnosti Essity.